Бібліотечне життя

Шановні відвідувачі нашого сайту, запрошуємо вас на сторінку бібліотеки в Facebook. Тут ви знайдете більше інформації про роботу нашої бібліотеки.

А ще запрошуємо вас відвідати наш основний сайт

День па́м'яті жертв голодомо́рів.

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.Інформаційна кампанія Українського інституту національної пам'яті до 87-х роковин геноциду українців проходить під гаслом "Збережи пам'ять. Збережи правду". Вона покликана нагадати, що до збереження пам'яті про Голодомор може долучитися кожен, наприклад, записавши спогади ще живих очевидців геноциду або передавши до музею сімейні артефакти, що збереглися з того часу.А вшанувати пам'ять жертв Голодомору в умовах карантинних обмежень можна традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку у пам'ять про вбитих голодом. Нагадаємо, що традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував Джеймс Мейс. Американський історик у 1986-1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду.

День гідності та свободи  


Горів Майдан мільйонами вогнів,

Запал принісши у серця людей.

Ми разом. Поруч. Ти тут не один.

З тобою поруч тисячі плечей,

І ще мільйон очей горять твоїм завзяттям.

Ми - українці. 

Діти Кобзаря. 

Ми сестри й браття.

Наш дух не розтоптати просто так,

І наш народ не встане на коліна.

Бо перемога завжди з нами поруч йшла,

І йтиме, поки ми єдині,

І поки майоріє прапор наш, 

і гімн лунає з вуст дитини.

Ми не здамося, йтиме боротьба,

А ти, на всіх життєвих й світових кордонах,

Ніколи не здавайся, й пам'ятай :

Що там, де серце є твоє - ти завжди вдома.

(Ніна Галадюк)

День гідності та свободи 

 Сьогодні українці відзначають свято, що уславлює дві значні українські революції 2004 та 2013 року.День гідності та свободи - це досить "молоде" свято, яке було започатковано у 2014 році указом Петра Порошенка 21 листопада кожного року. Встановлене воно на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.Через 9 років в 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами проти курсу на Росію. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян. 18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули, а президент Віктор Янукович втік з країни.В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

20 листопада -

Всесвітній день дитини


Дітям треба тепло і сонце,

Щастя, радість, любов без меж!

І гаряче відкрите серце,

І травичка зелена - теж!

І на росянім лузі квіти -

Вся земля у красі п'янкій!

Щоб сміятися, щоб радіти

Наші діти могли на ній!

Дітям треба всього багато:

Небо, зорі і щирість слів.

А найбільше - це мама й тато.

Кожен з них, щоб дітей любив.

Надія Красоткіна

16 листопада -

Міжнародний день толерантності  

Міжнародний день толерантності був проголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 р. та відзначається 16 листопада щорічно. Саме в цей день було прийнято Декларацію принципів терпимості. Держави, що підписали Декларацію принципів терпимості, були сповнені рішучості зробити все необхідне для утвердження ідеалів терпимості в суспільстві, оскільки терпимість є не тільки найважливішим принципом, а й необхідною умовою світу і соціально-економічного розвитку всіх народів. Терпимість означає повагу, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань. Положення Декларації принципів терпимості визначають терпимість як гармонію в різноманітті, це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Терпимість - це чеснота, яка робить можливим досягнення миру і сприяє заміні культури війни культурою світу.

8 коротких анімацій про толерантність українською мовою:

13 листопада - Всесвітній день доброти


Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement)

Сьогодні поширюється Всесвітній рух за доброту. Прагнення виявляти доброту надихає людей відповідати добротою і передавати її іншим.

ДОБРОТА - це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло.

ДОБРОТА - це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок.

ДОБРОТА - це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції.

Це свято було засновано в 1998 році організацією Всесвітній рух доброти. Організація почала своє існування у 1997 році в Японії. Учасниками організації були волонтери і добровольці з Австралії, Японії, Таїланду, Канади, Сінгапуру, США, Великобританії та інших країн. На першій конференції організації, яка відбулася 13 листопада 1998 року, було прийнято рішення встановити Всесвітній день доброти. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у 2000 році у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.

Воно створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Всесвітній день доброти є одним із самих добрих і світлих свят. Відзначати це свято простіше будь-яких інших - варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Навіть просто слова підтримки тому, хто їх потребує, будуть неоціненною допомогою. До того ж, допомога оточуючим - дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Вчені Мічиганського університету в США провели дослідження, які показали, що добрі люди менше хворіють і довше живуть.

Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить - вони менше хворіють і довше живуть. І все це підтверджено практичними дослідженнями - коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.

ДОБРІ ЛЮДИ -
живуть на 9 років довше,
хворіють у 2 рази рідше,
мають покращений імунітет і здоровіше серце.

Добро наповнює життя людини сенсом, сенс який буде вас супроводжувати протягом усього життя. Закликаю кожного до творення добра! І всім бажаю довголіття.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема - доброти серед нас стало набагато менше - цей факт, на жаль, очевидний. Тому сьогоднішнє свято - ще один привід згадати про такі якості і категорії людських відносин як Доброта і об'єднати існуючі в різних країнах рухи за доброту, щоб допомогти людям усвідомити, що робити добро - це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.

До речі, у самого свята за час його існування з'явилися і свої традиції. Так, в День Доброти, крім добрих посмішок і справ, прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти (наприклад, у Сінгапурі - маргаритки і гербери). А спеціально для цього Дня французький художник Оріль (Aurele) створив символ - відкрите серце.

11 листопада 

вперше було надруковано поему Тараса Шевченка « Марія» 


Перша публікація казки "Гидке каченя"

11 листопада світ побачила казка Ганса Крістіана Андерсена «Гидке каченя»«Гидке каченя» (дан. Den grimme Elling) - казка данського письменника та поета Ганса Крістіана Андерсена. Вперше опублікована 11 листопада 1843 року в Копенгагені, Данія.

День української писемності та мови

Нагадаємо, що в Україні щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. У нас він розтягнувся на тиждень. Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови, ознайомити дітей з українськими обрядами і звичаями, пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою - такою була мета заходів, проведених нашою бібліотекою спільно з учителями .Протягом тижня наші читачі мали можливість переглянути книжково-ілюстративні виставки «Рідній мові шана всенародна», «Душа народу бринить у слові» , «День української писемності та мови» , презентації та фільми про День української писемності та мови. Старшокласники написали диктант національної єдності, а маленькі читачі із завзяттям взяли участь у конкурсі читців «Мова - душа народу». Підсумком тижня стала мовна вікторина "Я знаю рідну мову", проведена у 5-А класі спільно з учителем Шомою Ю.В. П'ятикласники показали неабиякі знання рідної мови та української народної творчості . Діти відгадували загадки, вгадували казкових героїв, змагалися в знанні прислів'їв та приказок. Ми впевнені - наші читачі знають і люблять свою рідну мову!

20 листопада - Всесвітній день дитини

Дітям треба

Дітям треба тепло і сонце,

Щастя, радість, любов без меж!

І гаряче відкрите серце,

І травичка зелена - теж!

І на росянім лузі квіти -

Вся земля у красі п'янкій!Щоб сміятися, щоб радіти

Наші діти могли на ній!Дітям треба всього багато:

Небо, зорі і щирість слів.

А найбільше - це мама й тато.

Кожен з них, щоб дітей любив.

Надія Красоткіна

.

День гідності та свободи Сьогодні українці відзначають свято, що уславлює дві значні українські революції 2004 та 2013 року.День гідності та свободи - це досить "молоде" свято, яке було започатковано у 2014 році указом Петра Порошенка 21 листопада кожного року. Встановлене воно на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.Через 9 років в 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами проти курсу на Росію. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян. 18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули, а президент Віктор Янукович втік з країни.В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати